• Informacje na temat:

  szkarlat

Artykuły na temat: szkarlat
 • Makijaż Fridy Kahlo: Szkarłat na ustach i skrzydlate brwi

  Legendarna artystka, ikona Meksyku, kobieta o niepowtarzalnym stylu i oryginalnej urodzie. Dzięki nowo otwartej wystawie zawierającej stroje i kosmetyki należące do Fridy Kahlo, możemy poznać tajniki charakterystycznego makijażu malarki.

 • „To książka o sile geniuszu kulinarnego. Opowieść, która pobudza zmysły i apetyt na życie” powiedział o tej książce Wojciech Modest Amaro W XV-wiecznej Florencji, mieście zmysłów, każdy jest artystą. Młody Leonardo da Vinci uczy się mieszania pigmentów, a Nino Latini łączy cynamon, pieprz, gałkę muszkatołową i wanilię. Jego daniom nie potrafią się oprzeć Medyceusze, kardynałowie, a nawet sam papież. Kiedy jego ukochana Tessina zostaje zmuszona do ślubu z podstarzałym arystokratą, Nino...

 • ​Wiosną będziemy nosić ognistą czerwień

  Jest odważna, ciepła, energetyczna i seksowna - jaskrawa, ognista czerwień to jeden z najciekawszych kolorystycznych trendów nadchodzącej wiosny. Zamiast chować się za bezpiecznymi szarościami, czernią i neutralnymi beżami, w tym sezonie będziemy nosić wyraziste i przyciągające spojrzenia barwy.

 • Pomidorowa czerwień - modowy smakołyk na wiosnę

  Jedna z najbardziej zmysłowych barw i synonim kobiecości - czerwień to elegancki, seksowny, a zarazem klasyczny kolor, którego nie może zabraknąć w naszej wiosennej garderobie. W tym sezonie postawmy na odcień inspirowany tym, co znajdziemy na talerzu.

 • Kolor sezonu? Namiętna czerwień...

  Energia, temperament, seksapil - z tym kojarzy się czerwień. Synonim kobiecości, a zarazem kolor, w którym tkwi siła i pasja. Taki odcień czerwieni - wyrazisty i namiętny - to jedna z najbardziej trendowych barw sezonu.

 • Oszukaj metrykę... kolorem

  Nie tylko odpowiedni fason ubrania komplementuje sylwetkę i skutecznie odejmuje lat - młodzieńczego uroku dodać potrafi również kolor. Kluczowy dla promiennego wyglądu bywa dobór właściwych odcieni.

 • Makijaż na jesień: mniej dramatyzmu, więcej blasku!

  Zamiast eksperymentować, jesienią w makijażu na ogół stawiamy na klasykę. A gdyby tak nie rezygnować z żywych barw i soczyście rozświetlonej skóry? Makijażystka gwiazd Katie Jane Hughes sugeruje, by w zbliżającym się sezonie postawić na blask i zabawę kolorami.

 • ​35 tom na 39-lecie serii

  Jestem rówieśnikiem Thorgala. Choć siłą rzeczy samą serię poznałem kilka lat później, gdy poczytywałem przynoszone do domu przez tatę Relaxy. Od początku byłem zafascynowany niesamowitymi rysunkami Grzegorza Rosińskiego oraz fantastyczną historią.

 • Wszystkie odcienie zbrodni

  Morderca może zachować zimną krew, zaplanować zbrodnię z chłodnym wyrachowaniem i zostawić za sobą zwłoki w błękitnej sypialni zimowego pałacu. Ale może też wpaść w szał, zrobi mu się czerwono przed oczami, padnie śmiertelny strzał i poleje się szkarłatna krew. O zbrodni w każdym odcieniu z Katarzyną Kwiatkowską rozmawia Marta Mizuro.

 • Do Auschwitz trafiła w trzecim miesiącu ciąży. Przeszła przez piekło

  "Tuliłam go od porodu przez dziewięć dni. W Auschwitz było tyle łez i wrzasku, a on nie zapłakał ani jeden raz. Spojrzał na mnie pewnego dnia... miał niebieskie oczy" - wspomina Leokadia Rowińska, która do obozu w Auschwitz trafiła będąc w trzecim miesiącu ciąży. To jedna z dwunastu bohaterek, których losy Sylwia Winnik opisała w książce "Dziewczęta z Auschwitz".