• Informacje na temat:

  śledzie z ziemniakami w śmietanie

Przepisy na temat: śledzie z ziemniakami w śmietanie
Artykuły na temat: śledzie z ziemniakami w śmietanie
 • W śmietanie po chłopsku

  ...1. Cebulę pokroić w cienkie pierścionki, a jabłka i korniszony w drobną kostkę. Warzywa zalać sosem ze zmieszanej śmietany, jogurtu, wody, doprawić do smaku solą, pieprzem i cukrem. Śledzie opłukać(...) podawać z ziemniakami, udekorować koperkiem.

 • Księga smaków: Śledź

  Śledzie w occie, oliwie albo śmietanie królują na polskich stołach, bo rzadko szukamy alternatywy. A może w tym roku warto pozwolić śledziowi zaszaleć?

 • Święta inaczej

  Co roku ten sam stół, zastawa, a na niej ci sami "goście": karp, pierogi z kapustą, bigos, śledzie w śmietanie. A gdyby tym razem zaprosić kilku nowych uczestników? Pokażemy ci, jak odmienić tradycyjne dania, by miały więcej witamin, były mniej kaloryczne i pozostały tak samo smaczne.

 • Nowa odsłona śledzika

  Najczęściej podajemy go z cebulą lub w śmietanie. Jednak pyszny jest też na grzankach lub z pomarańczą.

 • Najoryginalniejsze potrawy wigilijne

  ....  Do jej przyrządzenia niezbędne będą oczywiście śledzie, które najpierw trzeba dokładnie oczyścić i wymoczyć. W tym samym czasie przyrządzić należy bazę pod zupę, czyli w garnku podgrzewamy 1,5(...) śmietany, najlepiej 30 proc.. Na koniec do wywaru dodajemy pokrojone w kawałki śledzie. Całość podgotowujemy na wolnym ogniu. By smak zupy był bardziej szlachetny, najlepiej przyrządzić ją kilka...