• Informacje na temat:

  siwa piecze

Artykuły na temat: siwa piecze
 • Teściowa z piekła rodem. Bona Sforza zamieniła życie tej niewinnej dziewczyny w koszmar

  Wszechwładca Bona nie znosiła żadnej konkurencji. Niechcianą synową poniżała, lżyła, a nawet próbowała zagłodzić. Z rozmysłem zamieniła egzystencję Elżbiety Habsburżanki w piekło.

 • Kochana babcia

  Ma siwe włosy, krząta się w kuchni, piecze ciasteczka a wieczorami opowiada bajki - babcia, której święto wczoraj obchodziłyśmy..

 • Naturalna ochrona przed słońcem

  ...w małych fiolkach. Złagodzą pieczenie i ból, gdy słońce lub wiatr podrażnią i wysuszą oczy. W domu możesz zrobić okład z naparu świetlika, rumianku lub herbaty. Łyżeczkę ziół zalej 1/2 szklanki wrzątku...

 • Chorwacja nieodkryta: rejon Kutiny-Moslaviny

  „Wino mówi we wszystkich językach” - usłyszałam od Tomislava Trdenicia, właściciela winnicy położonej na wzgórzach chorwackiego regionu Moslavina. W trakcie kilkudniowego pobytu przekonałam się, że tutejsi winiarze robią wszystko, by ich gościom rozmawiało się jak najlepiej.

 • Jak wybrać idealną farbę do włosów?

  ...pieczenie albo swędzenie podczas koloryzacji, dodajmy do farby trochę odżywki do włosów. Można też przed farbowaniem posmarować głowę olejem, np. kokosowym, arganowym czy oliwą z oliwek. W ten sposób...

 • Jan Wieczorkowski: Padać i... wstać

  Rozrabiaka. Raz na ulicy przyłożył komuś tak, że trafił do aresztu. Facet z przeszłością: miał wiele kobiet i był pewien, że przehula życie. To paradoks, że wszystko przydało mu się w pracy aktora. Ale dziś Jan Wieczorkowski to przede wszystkim odpowiedzialny mąż i ojciec dwóch synów. Dorósł? Dostał od życia po głowie? A może zmieniła go miłość?

 • Kołysanka dla maluszków

  ...nie tylko dzieciom, ale również ich rodzicom. Płyta ma przenieść słuchaczy do dawnej atmosfery rodzinnego domu z kominkiem, gdzie babcia piecze pachnące ciasteczka, a dziadek opowiada dawne historie(...). tradycyjna; sł. Aida Kosoian-Przybysz) 8. Wlazł Kotek Na Płotek (muz. i sł. tradycyjne) 9. Siwa Chmurka (muz. i sł. tradycyjne) 10. Dorotka (muz. tradycyjna; sł. J.Porazińska) 11. Nie Chcę Cię...

 • Panie Jacku, proszę z nami

  Świetnie wychodziła mu organizacja strajków, ale życia codziennego – już niekoniecznie. Swoich idei Jacek Kuroń bronił za wszelką cenę, również kosztem rodziny. Po latach pisał, że najbardziej żałuje bycia kiepskim ojcem i dziadkiem. O tym, jaki był naprawdę, mówi jego wnuk Jan Kuroń.

 • Kobiety w chustach

  ​Kim jestem? Dla rodaków za mało islamska. A dla Polaków? To pytanie zadają kobiety z krajów muzułmańskich, które od lat mieszkają w Polsce, oswoiły naszą rzeczywistość, ale przecież są inne. Myślą w rodzimych językach. I tylko śnią po polsku.

 • Kochać to za mało cz.2

  Spełnia się marzenie: dzięki adopcji kobieta zostaje matką. Ma pewność, że wszystko się uda, bo skończyła z mężem kurs, no i tak chce kochać to dziecko. Czasem się udaje. Ale zdarza się, że jej skarb krzyczy: „nienawidzę cię!”. Co wtedy? Trzeba pamiętać, że miłość do adoptowanego dziecka jest trudniejsza niż do tego, które się urodziło. O tym, jak wygląda naprawdę, opowiadają adopcyjne matki: Grażyna, Justyna i Ewa.