• Informacje na temat:

  rosól z makaronem dla dzieci

Przepisy na temat: rosól z makaronem dla dzieci
 • Idealny rosół na niedzielę

  Uwielbiany przez dzieci i dorosłych stanowi też żelazną pozycję w menu rekonwalescentów, bo to nie mit, że potrafi stawiać na nogi. Nawet czysty rosół popijany z kubeczka fantastycznie rozgrzewa i mobilizuje organizm do walki z chorobą. Ułatwia zasypianie, a także poprawia nastrój. Niestety, choć dla dorosłych i starszych dzieci stanowi istną krynicę zdrowia, nie nadaje się dla niemowląt. Jest...

 • Rosół prawie staropolski

  ...i starszych dzieci stanowi istną krynicę zdrowia, nie nadaje się dla niemowląt. Jest dla nich zbyt ciężkostrawny i zawiera sporo potencjalnych alergenów. Malcom najlepiej podawać zupy warzywne z dodatkiem mięsa(...)) bywa podawany z makaronem, kołdunami, a nawet z ziemniakami czy z chlebem. Niektórzy radzą, by mięso wstępnie obgotować, po czym odlać wodę, wyczyścić garnek, ponownie wyłożyć w nim mięsa, dodać warzywa...

 • Ulubiona zupa wszystkich dzieci?

  Dziewięć na dziesięć osób zapytanych o ulubioną zupę z dzieciństwa najpewniej wskaże pomidorową. Taką, jaką robiła babcia czy mama, albo taką… jaką podawano w szkolnej stołówce.

 • Kolorowa kuchnia dla dzieci

  Szef kuchni Jerzy Nogal przyrządził w kuchni "Dzień Dobry TVN" niebanalne i różnorodne dania dla dzieci, które swoim smakiem i wyglądem skuszą każdego...

 • Dominika Wójciak: Warzywa to dla mnie temat rzeka

  Jadają je nie tylko weganie czy wegetarianie. Warzywa, bo o nich mowa, pojawiają się też na talerzach mięsożerców - Warzywa to dla mnie temat rzeka - mówi Dominika Wójciak, autorka książki "Sezonowe warzywo. Wegetariańska uczta".

 • Parmezan - król włoskiej kuchni i źródło zdrowia

  Bogaty w witaminy A, B, E, D i K i minerały, ubogi w tłuszcz i cholesterol, łatwy do strawienia - oto parmezan, król włoskiej kuchni. Nie służy tylko do tego, by posypać nim makaron z sosem. To pełen zdrowia przysmak dla wszystkich w każdej porze dnia.

 • 3 pomysły na dodatki do chłodników

  Sezon na chłodniki w pełni. Na wakacyjnych stołach króluje chłodnik litewski, ogórkowy, czy chłodniki owocowe. Z czym, poza klasycznym jajkiem czy makaronem, podawać tę letnią potrawę, aby urozmaicić jej smak oraz wygląd?

 • Przepisy na dania, które leczą

  ...dodać do niego czosnek i cebulę - nie tylko dla smaku, ale także z powodu ich antywirusowych właściwości. Składniki: 1 udko kurczaka, 2 małe pietruszki, 3 marchewki, 1/4 pora, 1/4 selera, 2 ząbki(...) 6. miesiącu) Gotowana marchew działa zapierająco, chroni błonę śluzową jelit i wspomaga odtruwanie się organizmu. Dlatego warto z niej przygotować specjalną, leczniczą zupkę.  Składniki: 500

 • Ulubione letnie przysmaki

  Na niektóre dania i produkty dzieci mają apetyt nawet w największy upał. Oto nasza lista kulinarnych bestsellerów dla najmłodszych.

 • Ulubione kluski

  Krajane, leniwe czy lane - dorośli darzą je sentymentem, a dzieci wręcz uwielbiają. Dowiedz się o nich więcej.

Artykuły na temat: rosól z makaronem dla dzieci
 • Rosół nie dla wszystkich zdrowy

  Nasze prababcie podawały go na rozgrzewkę lub osłabionym chorobą domownikom dla wzmocnienia. Esencjonalny, gorący rosół, obowiązkowo z żółtymi oczkami tłuszczu uważały za najlepsze lekarstwo. Miały rację, ale tylko częściowo.

 • Rosół nie dla wszystkich

  Nasze prababcie podawały go na rozgrzewkę lub osłabionym chorobą domownikom dla wzmocnienia. Esencjonalny, gorący rosół, obowiązkowo z żółtymi oczkami tłuszczu uważały za najlepsze lekarstwo. Miały rację, ale tylko częściowo.

 • Smakowite jajka dla malucha

  ...aminokwasowy. To znaczy, że jakość białka w jajku jest idealna dla dzieci i dorosłych. Maluszek znajdzie też w jajku sporo witamin, m.in. A, dzięki której będzie miał dobry wzrok, D - ważną dla mocnych zębów(...) i skontaktuj się z pediatrą. ● Chociaż jajko na miękko jest bardziej lekkostrawne, ze względu na ryzyko zakażenia się Salmonellą dla brzdąca gotuj je zawsze na twardo. Ale uwaga: nie rób tego zbyt...

 • Atmosferę przy stole tworzą ludzie

  ...- Dzieci, i zresztą nie tylko one, „jedzą oczami”. Nieestetyczny wygląd potrawy może sprawić, że nam się odechciewa jedzenia, a co dopiero dziecku. Dlatego warto poświęcić chwilę i niewielkim nakładem pracy przygotować coś innego niż zwykle - opowiada Paulina Jakubczak, autorka bloga kulinarnego Na Okruszku.

 • Dobre rady, aby zupa była smaczna, pożywna i szybka w przygotowaniu

  Zupa to doskonały pomysł na obiad. Sprawdzi się tak samo dobrze przy okazji spotkania rodzinnego, niezobowiązującego lunchu z przyjaciółmi czy jako posiłek dla dziecka. Oto 5 rad, dzięki którym dania będą jeszcze smaczniejsze, a jednocześnie ich przygotowanie nie zajmie zbyt wiele czasu.

 • Zupy z proszku - zdrowe?

  Często po nie sięgasz, a twoje dzieci wprost je uwielbiają? Poznaj ich zalety i wady, dowiedz się też, których lepiej nie jadać na co dzień.

 • Nowości Naszej Księgarni

  Nasza Księgarnia przygotowała szereg nowości dla młodszych i starszych czytelników. Wszystkie tytuły ukażą się jeszcze w kwietniu.

 • Trudny rodzic

  ...dzieciństwo.

 • Ulubione letnie przysmaki

  Na niektóre dania i produkty dzieci mają apetyt nawet w największy upał. Oto nasza lista kulinarnych bestsellerów dla najmłodszych.

 • Ulubione kluski

  Krajane, leniwe czy lane - dorośli darzą je sentymentem, a dzieci wręcz uwielbiają. Dowiedz się o nich więcej.