• Informacje na temat:

  podanie obiadu wystawnego

Artykuły na temat: podanie obiadu wystawnego
 • Rewolucja na talerzu

  ...handlowy. A ty odsapniesz, zdrzemniesz się po obiedzie? - Pyta retorycznie, bo Stanisław już się wyciąga na szezlongu. Mówią jej: - Podanie w tytule ceny obiadów to genialny pomysł. Rzeczywiście...

 • Zanim usiądziesz przy stole - aperitif

  Choć nazwa "aperitif" sugeruje popularny trunek alkoholowy, to wedle francuskiej sztuki jedzenia i podejmowania gości, kryje się za nią cały rytuał. Na czym on polega?

 • Wesele bez mięsa?

  Bywa, że to państwo młodzi są jaroszami i nie wyobrażają sobie, aby w najważniejszym dla nich dniu stoły uginały się pod ciężarem mięsa. Na weselach bawią się jednak ludzie o różnych preferencjach kulinarnych. Jak zatem pogodzić poglądy gospodarzy i oczekiwania (często konserwatywnych) gości?

 • Dobieramy menu weselne

  Przyjęcie weselne to chyba najważniejszy element każdego wesela. Na co zwrócić uwagę w lokalu, czego dopilnować? Jak dobrać menu, aby zadowolić gusta zaproszonych gości? Jest wiele pytań, które towarzyszą młodej parze podczas przygotowań weselnych.

 • Chiny to kraj smakoszy

  ..." i oczyszczenie kubków smakowych. Kolejność podawanych potraw z europejskiej perspektywy może wydać się dziwna, szczególnie wtedy, gdy w środku obiadu wjadą na stół słodkie specjały, po których zjemy rybę(...) stoi szeroki, obracający się szklany blat, gdzie stawia się dania. Dzięki temu nie muszą wstawać czy prosić sąsiada o podanie półmiska. Te leżą sobie spokojnie, a my obracamy blatem, przesuwając dania...

 • Świętują perłowy jubileusz

  Już trzydzieści lat idą razem przez życie. Wyjątkowy jubileusz musieli uświetnić w wyjątkowy sposób.

 • Stoliczku, nakryj się

  W okresie świątecznym i karnawale częściej niż zwykle chodzimy na przyjęcia i przyjmujemy gości. Nie tylko bohaterka "Pretty Woman" miała problemy z rozpoznawaniem sztućców i kieliszków odpowiednich do danej potrawy czy trunku. Każdej z nas może się to przytrafić. Lepiej być na wszystko przygotowanym.

 • Rozkosze stołu

  "Obok podróży miłe były mi rozkosze stołu" - pisał w swoich Pamiętnikach najsłynniejszy kochanek świata - Casanova. Głównie dlatego, że większość potraw nieodłącznie kojarzyła mu się z... seksem.

 • ...podanie drobnostki, która kojarzy się z porą roku przynieść może lepszy efekt. Dla niektórych osób zima się nie zaczęła, dopóki nie wypiły pierwszej filiżanki gorącej czekolady. Kominkowe rozmowy Czy...

 • Gra o siebie

  ..., kiedy w kasynie użyłam zdrowego rozsądku. I gdy wychodząc, miałam pieniądze na powrót do domu. Pożyczka na szczęście Mąż ją wspiera: „będzie dobrze”, przyjaciółka doradza podanie pracodawcy do sądu...

Wideo na temat: podanie obiadu wystawnego
 • Przepis na kruchą kaczkę

  Przyrządzenie kaczki wielu sprawia trudność. Łukasz Konik podając przepis na smażoną pierś kaczki w sosie pomarańczowym zdradził sekret przygotowania perfekcyjnie kruchego mięsa. Danie podane na blanszowanych marchewkach na pewno sprawdzi się podczas wystawnego obiadu.