• Informacje na temat:

  placek dla dzieci do szkoły

Przepisy na temat: placek dla dzieci do szkoły
 • Masz dość chleba i bułek? Oto trzy pyszne zamienniki pieczywa!

  Spożywamy coraz mniej pieczywa, ale wciąż nie wyobrażają sobie życia bez kanapek. Jemy je na śniadanie, zabieramy do pracy, dajemy dziecku do szkoły czy serwujemy jako przystawkę podczas spotkań towarzyskich. Niestety, nawet największy przysmak jedzony zbyt często może się znudzić. Na szczęście jest kilka alternatyw.

 • Przekąska dla ucznia

  Pyszne i zdrowe drugie śniadanie dla swojego dziecka przygotuj wieczorem. Możesz wykorzystać to, co zostało z kolacji. Dodaj świeże warzywa i gotowe!

 • Śniadanie do plecaka

  Twoje dziecko ma dość bułek z szynką i serem? W szkolnym sklepiku nie ma nic smacznego? Przygotuj mu oryginalne śniadanie, które zapewni odpowiednią dawkę energii na resztę dnia. Oto pomysły na proste i ciekawe dania, które zastąpią kanapkę lub będą dla niej świetnym towarzystwem.

 • Sztaby marketingowców pracują nad tym, żebyśmy robili jak największe zakupy

  ...możemy rozpocząć zmiany na etapie kupowania? - Od banału, czyli listy zakupów. Ten nawyk powinno się już wyrabiać w dzieciach na etapie szkoły podstawowej.  Przeciętny uczeń, który je obiad(...) Żywności, najczęściej wyrzucamy pieczywo. W tym roku zmieniła się kolejność wędlin i warzyw - wędliny wyrzucamy częściej niż warzywa. Potem są owoce, nabiał. Dlaczego właściwie pozbywamy się...

Artykuły na temat: placek dla dzieci do szkoły
 • Możesz mieć wpływ na to, co dziecko je w szkole!

  Każdy słyszał o piramidzie zdrowego żywienia. Określa ona, ile węglowodanów, warzyw, nabiału itd. należy zjeść, by dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników pokarmowych. Normy żywienia dla dzieci w wieku szkolnym też są jasno określone. Zrobił to Instytut Żywności i Żywienia. Ale są one normami tylko z nazwy. W praktyce to jedynie dobre rady.

 • 5 porcji witamin dla dziecka

  Warzywa, owoce i soki to nieodłączny element zdrowej diety - wiedzą o tym wszyscy rodzice, którzy każdego dnia starają się przygotowywać swoim pociechom smaczne posiłki. Jednak dzieci nie zawsze zjadają ważne dla nich przysmaki - na talerzu zostaje surówka, pomidor z kanapki czy sałatka owocowa, a milusińscy bądź to wybierają inne elementy dania, bądź nie chcą jeść nic. Co zrobić, aby codzienne...

 • Lot po marzenia

  Kobieta pilot bojowy w Gruzji to sensacja. Na egzaminach do wojskowej szkoły lotniczej mówili, że jest chybionym eksperymentem. Ale Jekaterina Kwliwidze skończyła ją z najwyższym wynikiem, zdobyła prestiżowe stypendium Boeinga i trenowała z amerykańskimi pilotami.

 • Wady postawy, jak rozpoznać i jak korygować?

  Twoje dziecko się garbi? Jego nogi układają się w literę X? A może odcisk jego stopy przypomina płaski placek? Bądź czujna! Wcześnie wykryte nieprawidłowości postawy można skorygować.

 • Wady postawy, jak rozpoznać i jak korygować?

  Twoje dziecko się garbi? Jego nogi układają się w literę X? A może odcisk jego stopy przypomina płaski placek? Bądź czujna! Wcześnie wykryte nieprawidłowości postawy można skorygować.

 • Słońce to twój przyjaciel

  ...czasu. Wstajemy rano, odwozimy dzieci do szkoły, i one, i my spędzamy cały dzień w pomieszczeniach zamkniętych. Potem jedziemy po nie, wieziemy je na zajęcia dodatkowe, wracamy do domu i dzień się(...) dla dzieci młodszych, wyższa dla nastolatków. Dla osób dorosłych 800-2000 jednostek, zależnie od masy ciała. Tyle samo dla seniorów powyżej 65 roku życia. Podane powyżej dawki są dwukrotnie wyższe...

 • Nie rodzić po ludzku

  Plan był inny: pełna rodzina - mąż, dzieci, kiedyś wnuki. Wybrane szkoły, imiona, meble do pokoju. Ale dzieci nie będzie, chociaż Matylda, Marzena i Justyna bardzo chciały je mieć.

 • Dowody miłości

  ...mamy dzieci, tak się złożyło, ale to nigdy nie był dla nas problem. Jarek: - Mamy siebie. Mamy dom i ogród, który Iwona stworzyła. Jestem na scenie, krzyczę do tłumu tancerzy i wtedy dostaję sms od(...). Tylko tyle mogłam zrobić. Dla niego. Dla siebie. Dzień później w szpitalu Dorota słyszy: "Jego stan nadal jest ciężki. Proszę na wiele nie liczyć". Dorota kolejne dni spędza na oddziale. Radek leży...

 • Dowody miłości

  ...stwardnienie rozsiane zostało ostatecznie wykluczone. Iwona: - Nie mamy dzieci, tak się złożyło, ale to nigdy nie był dla nas problem. Jarek: - Mamy siebie. Mamy dom i ogród, który Iwona stworzyła. Jestem na(...) uzdrowienie. Tylko tyle mogłam zrobić. Dla niego. Dla siebie. Dzień później w szpitalu Dorota słyszy: "Jego stan nadal jest ciężki. Proszę na wiele nie liczyć". Dorota kolejne dni spędza na oddziale. Radek...

 • Życie o smaku kawy

  O potrawce z tapira, modzie na wielkie pośladki i o tym, dlaczego Kolumbijki nie potrafią gotować - opowiada Ewa Kulak-Carvajal, która od 13 lat mieszka w Kolumbii.