• Informacje na temat:

  pan tadeusz dania

Artykuły na temat: pan tadeusz dania
 • Tadeusz Pluciński: Lubiłem być żonaty

  Największy amant w historii polskiego kina i teatru. Kiedy Julio Iglesias pochwalił się, że dane mu było przeżyć chwile namiętności z trzema tysiącami kobiet, Tadeusz Pluciński zażartował, że hiszpański piosenkarz musi się jeszcze mocno postarać, żeby mu dorównać.

 • Bp Tadeusz Pieronek: Biskup z góralskim temperamentem

  Podczas jego pożegnania abp Grzegorz Ryś przytoczył żart, jaki zmarły opowiadał kiedyś o sobie. – Tadeusz Pieronek staje u bram Nieba, a św. Piotr mówi: „Zwykle biskupów nie przyjmujemy. Ale Ty wejdź, bo co z Ciebie za biskup...”.

 • Tadeusz Pluciński: Kochał całe życie

  Po filmie Andrzeja Kondratiuka "Hydrozagadka" wszystkie panie w PRL-u chciały mieć w domu jego zdjęcie. Te sprzedawane w kioskach rozchodziły się błyskawicznie. Tadeusz Pluciński zniewalał kobiety(...), śpiewaczka operowa. Niestety nie mieli dla siebie za dużo czasu, aktor potrafił zniknąć na tydzień, gdy poznawał kolejną atrakcyjną panią. Rozstali się po czterech latach, gdy w życiu Tadeusza...

 • Tadeusz Rolke: Śledzę ludzkie zachowania

  O tym, jak ważny jest moment i wyczucie psychologa w pracy fotografa, o wymarzonym zdjęciu, które jeszcze nie powstało - opowiada Tadeusz Rolke.

 • Panie Jacku, proszę z nami

  ...języka polskiego wezwała go na wywiadówkę i stwierdziła, że Maciek na każdy temat ma coś do powiedzenia, a dziecko nie powinno mieć własnego zdania. Tak się wtedy wkurzył, że zaczął gonić nauczycielkę po korytarzu i krzyczeć: "Z takim podejściem nadaje się pani na pedagoga tak jak ja na astronautę!". Jakie jeszcze były plusy posiadania dziadka, którego znała cała Polska? - Raz dostaliśmy od...

 • Dania z anegdotą

  Z jednej strony przepisy na najpopularniejsze - proste i wykwintne - sosy, sałaty, przekąski zupy, dania rybne, mięsne i desery. Z drugiej - ich niezwykłe dzieje, opowiedziane ze swadą i humorem.

 • Anna Korcz: Lubię, kiedy są emocje

  W dzieciństwie czytała biografie, teraz powieści. Nie przepada za książkami historycznymi. - Uwielbiam literaturę, która mówi o wszystkich możliwych relacjach międzyludzkich - mówi Anna Korcz. "Pana Tadeusza" aktorka przeczytała jako... siedmiolatka.

 • Pięć pułapek, jakie pokonali twórcy filmu "Jak rozpętałem II wojnę światową"

  Reżyser Tadeusz Chmielewski i aktor Marian Kociniak odnieśli tym filmem wielki sukces. Ale wcześniej musieli się mocno namęczyć i... czuli się ukarani.

 • „99% to robi. A ten setny kłamie”: Polacy odkrywają autoerotyzm

  ...z ankieterów? A zresztą, czy ta grupa była w ogóle reprezentatywna dla całego społeczeństwa? W gruncie rzeczy odpowiedź nie ma znaczenia. Z każdego innego badania i z każdej próby oszacowania skali(...) życie dziecka". Stwierdza wprost, że "popęd do onanizmu jest popędem wrodzonym, który najsilniej objawia się w latach dojrzewania płciowego". Przytacza najnowsze zagraniczne badania: "Umiarkowany onanizm...

 • Balcerowicz: Odnieśliśmy sukces

  Wicepremier i minister finansów w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, Jana Krzysztofa Bieleckiego i Jerzego Buzka, były prezes NBP, poseł, przewodniczący Unii Wolności. Nam prof. Leszek Balcerowicz udowodnił, że ma ogromne poczucie humoru, że potrafi na chwilę zapomnieć o polityce i z pasją opowiadać nie tylko o pozycji złotego.