• Informacje na temat:

  ostrygi gdzie żyją

Przepisy na temat: ostrygi gdzie żyją
 • Ryby. Recepta na długie życie?

  ...w zwalczaniu komórek nowotworowych. Jednak narody, które żyją najdłużej charakteryzują się spożyciem dużej ilości innego produktu. Statystyki podają, że najdłużej żyjącą grupą ludzi na świecie są Japończycy. Niewiele krócej żyją także ludy skandynawskie oraz Australijczycy. Za wzorcową uchodzi dieta śródziemnomorska. Jaki składnik jest kluczem do sukcesu? W diecie mieszkańców wymienionych...

 • Danie nie należy do najprostszych jednak jest niezwykle efektowne, a w dodatku ostrygi to afrodyzjak. Jeśli przygotujesz je dla ukochanej osoby to z pewnością będzie pod ogromnym wrażeniem.

 • Wypróbowany przepis na "Zapiekane ostrygi"

 • Pomysł na owoce morza.

 • Ostrygi w aromatycznym sosie to danie dla odważnych ale coraz częściej zajmujące miejsce na naszych stołach.

 • Do ciasta, do tradycyjnie panierowanego schabowego, do tatara lub kotleta mielonego i do wielu innych potraw jajko jest konieczne. W większości domów jest produktem podstawowym tak jak chleb czy sól. Czy jednak wiemy jak i gdzie przechowywać jajka ? Teraz latem temat ten jest szczególnie gorący.

 • Pomidor to aromatyczne, orzeźwiające i odżywcze warzywo wywodzące się z tropikalnych rejonów Ameryki Południowej. Sprowadzony do Europy i popularnie uprawiany w Polsce nie uodpornił się na chłodne dni i noce,które nastają wraz z początkiem jesieni. Aby zachować nasze pomidorowe plony na dłużej przed nadejściem chłodów należy pomidory zerwać. Ale gdzie i jak je przechowywać aby zielone powoli dojrzewały i nie gniły ? Oto kilka sprawdzonych porad.

 • Chrzan to niezbędny dodatek ogórków kiszonych /często również konserwowych/, składnik tradycyjnej ćwikły, element wielkanocnego menu i... No właśnie: sezon ogórkowy za nami a do Wielkanocy jeszcze daleko. Co więc zrobić z korzeniami chrzanu, których nie wykorzystaliśmy ? Chrzan warto przetworzyć i docenić nie tylko ze względu na cenę /ok. 20 zł za 1 kg/ ale również walory lecznicze i zdrowotne.

 • Mam godzinną przerwę lunch-ową. Średnio 5 razy w tygodniu zastanawiam się co by tu dzisiaj zjeść? Jak szybko znaleźć ich aktualną ofertę danie dnia?

 • Szybki i bardzo smaczny sernik na zimno z galaretką i truskawkami oczywiście, w sezonie truskawkowym nie może zabraknąć tego ciacha w weekendowym menu ???? Myślę, że to idealne ciacho dla leniwych, dla tych którzy nie lubią spędzać dużo czasu w kuchni również. Bardzo szybko się robi i jak się domyślacie równie szybko znika… Tego typu ciasta najlepiej smakują z owocami sezonowymi, także można się bawić i kombinować, komponować w dowolny sposób galaretkę z owocami.

Artykuły na temat: ostrygi gdzie żyją
 • Wszystkie barwy Senegalu

  ...i piękna wielu kultur na ziemi. - W mojej ostatniej podróży, która doprowadziła mnie na kontynent, gdzie obecnie żyję, bardzo ważna była Malezja. Podsunęła mi pomysł na napisanie książki. Przez miesiąc(...) coś własnego gdzieś w świecie. Kupiłam bilet w jedną stronę do Kuala Lumpur, stolicy Malezji. Chciałam się tam na krótko zatrzymać po drodze do Indonezji. Miejscem docelowym mojej podróży miała być...

 • Nic na siłę

  ...? Często w nich bywasz? - Mam kilka ulubionych knajpek – niekoniecznie w mojej dzielnicy. Lubię restaurację Louis Philippe, gdzie podają dobre ostrygi czy do Petit Suisse, koło Ogrodu Luksemburskiego(...) z większą swobodą, żyją intensywniej, podkreślają swoją indywidualność. Jesteś szczęściarzem, mieszkasz w Marais – najmodniejszej i najbardziej kolorowej dzielnicy. - To najstarsza część Paryża...