• Informacje na temat:

  kreolska

Przepisy na temat: kreolska
 • Jambalaya

  Danie jednogarnkowe kuchni kreolskiej z Luizjany.

Artykuły na temat: kreolska
 • Raj odnaleziony

  Kreolski to marzenie uczniów latami dręczonych zasadami francuskiej ortografii. Czar francuszczyzny pozostał, angielska pisownia wszystko ułatwia, a językowa mieszanka brzmi frapująco i egzotycznie. Język jak znalazł dla 150 wysp archipelagu leżącego między Tanzanią a Malediwami - najłatwiejszej w odbiorze i najbardziej przyjaznej części Afryki.

 • Wyspy Zielonego Przylądka

  Na zdjęciach satelitarnych wyglądają jak rozsypane na Atlantyku szare perełki. Z bliska odsłaniają swój blask.

 • Śniadania na świecie

  ...króluje natomiast kuchnia kreolska i cajun, czyli pyszna mieszanka kulinarnych wpływów z Afryki, Ameryki, Francji i Hiszpanii. Kulinarna wycieczka po różnych krajach uświadamia nam jak przedziwne...

 • W kubańskim rytmie, czyli dlaczego Kuba to idealny kierunek na wymarzone wakacje

  Za oknem rozpoczyna się jesień, a Tobie marzy się urlop w jakimś ciepłym kraju. Przeglądasz oferty w poszukiwaniu miejsca, które pozwoli oderwać się od rzeczywistości? Właśnie teraz doskonałym pomysłem będzie wyprawa na Kubę. Od listopada do maja panuje tam tak zwana pora sucha, czyli właśnie wtedy temperatura powietrza sięga 30°C, a woda jest najcieplejsza. Ale oprócz pięknej pogody wyspa „wyspa jak wulkan gorąca” ma do zaoferowania znacznie więcej! Kuba to roztańczony w rytmie salsy...

 • Senność na Seszelach

  Na La Digue, czwartej co do wielkości wyspie w archipelagu Seszeli o powierzchni nieco ponad 10km², najłatwiej dopłynąć szybkim katamaranem z Wiktorii, stolicy republiki. Podróż upływa szybko, urozmaicona oszałamiającymi widokami turkusowej głębi Oceanu Indyjskiego i księżycowo-granitowych formacji skalnych, okolonych wybujałymi palmami kokosowymi na pustawych plażach. Żyć nie umierać.

 • Mauritius - ogród na oceanie

  Bajeczne krajobrazy palm kokosowych kołyszących się nad białymi plażami, niewiarygodne odcienie szmaragdowych lagun, błękitu nieba i soczystej zieleni wzgórz, oszałamiająca woń kwiatów, owoców i przypraw, smak doskonałego rumu, hotelowy luksus, uśmiechnięci mieszkańcy.

 • Najpopularniejsze kompozycje Doroty Miśkiewicz

  Jazzowe inspiracje, łagodny pop, fascynacje nową falą muzyki brazylijskiej a nawet łagodną elektroniką - to elementy stanowiące zbiór niezwykłych kompozycji, które znalazły się na nowym wydawnictwie Doroty Miśkiewicz.

 • Sara Tavares w Teatrze Studio

  Gwiazda z Wysp Zielonego Przylądka wystąpi 6 kwietnia.

 • Mauritius – kraj księcia Maurycego i ptaka dodo

  Holenderskiemu księciu Maurycemu Orańskiemu Mauritius zawdzięcza swoją nazwę, zaś wymarłemu gatunkowi ptaków dodo – popularność zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci na całym świecie. Czym jeszcze może pochwalić się ten afrykański kraj?

 • Cesária Évora: Bosa śpiewaczka

  Podbiła świat po pięćdziesiątce. Na swoich warunkach. Nie pozwalała specom od wizerunku przerabiać się na „bardziej atrakcyjną”. Do końca występowała bez butów i bez makijażu. A po powrocie z tras koncertowych ekscytowało ją, że będzie mogła... prasować rzeczy dla rodziny i szukać młodego kochanka. Niezwykła biografia Cesárii Évory autorstwa jej przyjaciółki Elżbiety Sieradzińskiej odkrywa nieznane epizody z życia „Bosonogiej diwy".