• Informacje na temat:

  jak sie robi zacierke

Przepisy na temat: jak sie robi zacierke
 • Zupa migdałowa - Katarzyna

  ...garśc migdałów(bez skórki), mleko - ok.1 litr, przyprawy (na oko tak mówi babcia gdy pytam o proporcje), wanilia, cynamon, małe kluseczki,zacierki,gwiazdeczki-obecnie kupne,kiedyś ręcznie robione)lub jak kto woli ryż.

 • Regionalne przysmaki Polski

  Jesień to kuchnia, domowe zacisze, przyjaciele i to, co na bazarze oczywiście dostępne" - uważa kuchni Tomasz Jakubiak. Jesień to także idealny czas na zwiedzanie Polski i poznawanie jej kulinarnych sekretów.

Artykuły na temat: jak sie robi zacierke
 • Śniadaniowa zupa dyniowa na słodko z zacierkami

  Każda łyżka tej delikatnej, gęstej i słodkiej zupy dyniowej z zacierkami zawsze przenosi mnie w czasy dzieciństwa. Moja mama gotowała mi to danie, zawsze kiedy był sezon na dynie, tak samo jak jej mama, kiedy ona była mała. Dla mnie to symbol matczynej miłości.

 • "Wielka mi hrabina!"

  Wielkie nieba! Co ty robisz? Pokrój drobniej ten szczypiorek, przecież to ludzie będą jedli - odsunęła mnie od deseczki i sama zaczęła machać nożem. - Zobacz, w taki sposób - byłam zdziwiona, że w ręku Hrabiny, jak ją wszyscy nazywaliśmy, nóż tak śmiga.

 • Kiedy ja byłam w twoim wieku

  ..., żeby dobrze wychować dzieci. Wiedziałam, jak ważne jest wykształcenie. Nigdy nie oszczędzaliśmy na książkach, jeździły na wszystkie wycieczki - nawet kiedy musieliśmy pożyczyć pieniądze od sąsiadów(...) w ministerstwie - robiliśmy wszystko, co pozwalało osiągnąć jakikolwiek dochód. Dopiero kiedy dostałam pierwszą stałą pracę, udało nam się osiągnąć pewną stabilizację. Do szczęścia brakowało nam tylko...