• Informacje na temat:

  co się robi na wielkanoc jedzenie

Przepisy na temat: co się robi na wielkanoc jedzenie
 • Jan Kuroń po świętach poleca pizzę... z karpiem

  Choć z doświadczenia wiemy, że po świętach zostaje nam fura jedzenia, co roku przygotowujemy go za dużo. Jak radzi Jan Kuroń, część można oddać, trochę zamrozić, a resztę przerobić. "Polecam pizzę z karpiem, na którą skuszą się nawet dzieci" - mówi PAP Life kucharz.

 • Gotowanie to moja wielka pasja

  ...perfekcjonistką. Ważne są dla mnie szczegóły. Ładna musi być nie tylko potrawa, ale i sposób jej podania. No i ja sama - tłumaczy. - Nie boję się eksperymentów. Na ostatnią Wielkanoc przygotowałam(...) dzielić się wiedzą i pomysłami. Jestem np. pewna, że większość gospodyń robi doskonałą zupę szczawiową, ale może nie wiedzą, że będzie jeszcze lepsza po dodaniu do niej... pokrzywy! Moim ostatnim...

 • Wszystkie sklepowe słodycze można zrobić w zdrowych wersjach

  ...zrobić tłiksa, ciepłe lody, mambę, pastylkę miętową. Nazwy moich słodyczy są spolszczone... Dzięki temu jesteś bezpieczna i nie grożą ci pozwy od koncernów. - Dokładnie. Nazwa różni się nieco od oryginalnej, ale udało mi się udowodnić, że wszystkie sklepowe słodycze można zrobić w zdrowych (w moim przypadku wegańskich i bezglutenowych) wersjach. Jak długo opracowywałaś receptury? - Cały...

 • Kuchnia pachnąca słońcem, morzem i oliwą

  Wielkanoc pozwalano sobie na odrobinę szaleństwa. Przed domami ustawiano ruszty, na których tradycyjnie pieczono całe jagnię a aromat mięsa, zamarynowanego wcześniej w ziołach, roznosił się po okolicy(...), użytymi do marynowania (w Grecji mięso przed upieczeniem czy duszeniem zawsze marynuje się w przyprawach i oliwie). Do souvlaków używa się różnego rodzaju mięs. Ale nie tylko. Można je zrobić również...

Artykuły na temat: co się robi na wielkanoc jedzenie
 • Wielkanoc pachnie drożdżowym

  Przed tygodniem odbyła się już siedemnasta edycja Konkursu Potraw Regionalnych "Stół Wielkanocny" ze "Śniadaniem Wielkanocnym", którego zadaniem jest promowanie wielkanocnych zwyczajów i tradycji.

 • Wielkanoc to pogańskie święta?

  Korzenie Świąt Wielkanocnych bardzo mocno tkwią w pogaństwie. Nawet katolicka encyklopedia, The Catholic Encyclopedia wspomina: "Do świąt wielkanocnych przeniknęły liczne pogańskie zwyczaje obchodzone dla uczczenia powrotu wiosny. Jajko jest symbolem odradzania się życia wczesną wiosną, a zając to symbol pogański związany z płodnością."

 • Da się z tym żyć

  ...pewno nie było jej łatwo. No i my, zwłaszcza ci starsi, mieliśmy zawsze swoje obowiązki. Różowo nie było. Wiadomo, że wolałoby się zająć swoimi sprawami, zamiast robić w polu czy zajmować się młodszym(...), który jak. I pytali, czy chcę mieć aminiopunkcję. Zgodziłam się. Podeszłam do tego chyba bez większego zastanowienia, tak samo jak robiłam wszystkie badania. Nie zastanawiałam się, co będzie, jak...

 • Paulina Młynarska: Nie będzie mi łatwo

  O ostatnich wydarzeniach wciąż trudno jej mówić. W rozmowie z SHOW opowiedziała o pojednaniu z rodzeństwem, nowej pasji... i Wielkanocy, którą obchodzi, choć nie jest wierząca.

 • ​Tradycje wielkanocne znane i nieznane

  Wielkanoc tuż, tuż. Czy znacie towarzyszące jej współczesne i prastare obyczaje?

 • Od zasmażki do fusion

  ...​Gdyby ktoś w roku 1989 zaproponował nam kimchi, food porn i papardelle, bylibyśmy trochę onieśmieleni. Po 30 latach wolnej Polski wykształceni przez podróże, reklamy i kucharzy celebrytów o jedzeniu wiemy wszystko. Jak to się zmieniało? Twój Styl zabiera was w kulinarną podróż. Będzie szczypta humoru, garść wiedzy oraz łyżka nostalgii. Do smaku.

 • Znane i nieznane tradycje wielkanocne

  Wielkanoc tuż, tuż. Czy znacie towarzyszące jej współczesne i prastare obyczaje?

 • Aleksandra Jakubowska: Przejdę do historii

  ...zmienia. I osobiste doświadczenia też nas zmieniają. Po urodzeniu własnego dziecka i po tym, jak dowiedziałam się, że jest niepełnosprawne, życie stało się dla mnie ogromną wartością - mówi Aleksandra Jakubowska, była rzecznik dwóch rządów, wiceminister kultury, szef gabinetu politycznego premiera i wiceprzewodnicząca SLD. Co robi teraz "Lwica Lewicy" i czy planuje powrócić do polityki?

 • Mieczysław Fogg. Jego piosenki znają wszyscy

  Jeszcze za jego życia krążył dowcip: archeolodzy znajdują egipską mumię, która budzi się i pyta: "Czy Fogg wciąż jeszcze śpiewa?". Dzisiaj mumia musiałaby się zdziwić, bo popularni młodzi muzycy wciąż śpiewają jego utwory. O Mieczysławie Foggu z jego prawnukiem Michałem Foggiem na łamach magazynu PANI rozmawiała Iga Nyc.

 • Świat według Zofii

  Świat Zofii kończył się pięć razy. Wdowa po Władysławie Bartoszewskim na biedermeierowskiej sofie najchętniej wraca myślą do dzieciństwa w przedwojennej Warszawie. Wtedy czuła się bezpieczna wśród ludzi, których kochała. Potem życie bywało trudne, ale nudne nigdy.