• Informacje na temat:

  co sadzić na działce

Artykuły na temat: co sadzić na działce
 • ​Jeszcze można sadzić na działce. Sprawdź, jakie rośliny

  Jeśli tej wiosny nie zasiałeś jeszcze kwiatów, idealna do siana po "zimnej Zośce" jest dynia ozdobna. To roślina, która zachwyca oryginalnymi kształtami, kolorami i fakturą. Jej owoce sprawdzą się, jako element dekoracyjny balkonów, tarasów, ogrodów i mieszkań.

 • Jesień na działce

  Oto lista prac, które trzeba wykonać. 1. Ostatni raz w roku skoś trawnik i zgrab liście opadłe z drzew i krzewów. 2. Ze spodu pryzmy kompostowej wykop gotową ziemię i rozłóż wokół roślin. 3. Właśnie w październiku należy posadzić większość drzew i krzewów, zarówno owocowych, jak i ozdobnych. Po posadzeniu trzeba je dobrze podlać! 4. Teraz także sadzi się róże. Trzeba je obsypać...

 • Działka na balkonie

  ...parapecie). W cieniu poradzą sobie tylko nieliczne zioła (mięta, melisa) i pietruszka. Jak sadzić I. Do uprawy warzyw służą duże pojemniki: drewniane warzywniki wyłożone tkaniną ogrodniczą czy obszerne donice z tworzywa sztucznego. Można w nich sadzić: pomidory, paprykę, fasolę, krzaczki owocowe (porzeczkę, jeżynę bezkolcową, malinę) czy nawet karłowe drzewka, np. czereśnię. Rośliny te potrzebują...

 • Czas na porządki w ogrodzie

  Grabimy, przycinamy, sadzimy, oczyszczamy... Czeka nas dużo pracy! Jeśli jednak mamy dobre narzędzia, porządkowanie działki pójdzie nam sprawnie.

 • Sześć sposobów na wiosenne prace w ogrodzie

  Coraz częściej zaglądamy teraz do naszych przydomowych ogrodów i na działki, aby je uporządkować i przygotować do lata. Za co warto zabrać się wczesną wiosną?

 • Ziołowe kuracje na kobiece dolegliwości

  Leczenie ziołami znów stało się modne. Nie tylko stosujemy roślinne leki z apteki, ale też coraz chętniej same uprawiamy zioła lub zbieramy je na łące czy działce. Przygotowaliśmy dla Was 32 przepisy na proste, ziołowe kuracje.

 • Ogródek na balkonie

  ...i rośliny są przez to bujniejsze. Sadzić w doniczkach możesz np.: szczypiorek, koperek, pietruszkę naciową, pomidorki, zioła (bazylia, rozmaryn) czy rzodkiewkę. Doskonale sprawdzą się także owoce...

 • Droga do gwiazd

  Jej droga nie była usłana różami. Agata miała momenty zwątpienia, chciała odejść z zawodu. Nie sądziła, że zagra w oscarowym filmie i będzie mogła przebierać w propozycjach z Hollywood!

 • Ekoszał!

  Jemy wege, kupujemy eko. Szukamy produktów bez glutenu, bez laktozy. Sadzimy na skwerkach jarmuż i zbieramy miód z balkonowego ula. To chwilowa moda czy wyraz głębszych potrzeb? A zatem powiedz mi, co jesz, a powiem ci kim jesteś!

 • ...  Po pierwsze – sadź! Narcyzy, krokusy, tulipany i hiacynty - ozdabiają ogród i zachwycają szeroką gamą kolorów wczesną wiosną (zanim jeszcze na drzewach pojawią się liście). Rośliny te zimują w ziemi, dlatego by cieszyć się ich pięknem, należy posadzić je już jesienią. Warto zrobić to trzymając się kilku niezawodnych zasad . D o posadzenia wybieramy  duże i zdrowe cebule, które nie mają...