• Informacje na temat:

  co mozna zrobic z wycinanek

Artykuły na temat: co mozna zrobic z wycinanek
 • Wycinanka

  Z rodziną nie zawsze jest nam po drodze. Może lepiej wziąć nożyczki i... wyjąć kilka twarzy z każdej rodzinnej fotografii. Tylko czy w życiu też da się tak zrobić? I czy ta wycinanka w ogóle ma sens? O tym rozmawiamy z Ewą Stankowską, psychoterapeutką.

 • Propozycje twórczych zabaw plastycznych

  ...idzie na bal! Każda dziewczynka wie, jak ważna na balu jest piękna suknia. Znakomitą kreację można stworzyć używając kartki papieru, kleju i kolorowych wycinanek. Dobrze sprawdzają się tu zeszyty...

 • Wesele z elementami folkloru

  Nostalgia za minionymi czasami dopada tych, którzy mają już dość nowoczesności i prześcigania się w nowinkach i trendach współczesnego świata. W wyścigu o oryginalność można sięgnąć do korzeni i wpleść do naszej zabawy nie tylko tradycyjne elementy wesela, ale nawet trochę folkloru i ludowości, zamiast to wszystko odrzucać.

 • Pomysły na oryginalne kartki

  Zerwij ze świąteczną nudą! Zamiast oklepanych smsów z życzeniami i standardowych pocztówek pisanych na kolanie, zaskocz najbliższych oryginalnymi życzeniami i własnoręcznie wykonanymi świątecznymi kartkami. To nic trudnego, wystarczy kolorowy papier, klej, nożyczki, głowa pełna pomysłów i trochę wytrwałości. Efekt przerośnie twoje oczekiwania. Skorzystaj z naszych inspiracji i do dzieła.

 • Zalipie: Z wizytą w malowanej wsi

  Są miejsca w Polsce, które urzekają wyjątkową atmosferą. Jedną z takich miejscowości jest Zalipie, które słynie z chat malowanych w kolorowe, kwieciste wzory. Jeśli jeszcze tam nie byliście, czas nadrobić zaległości i wybrać się w podróż do najbardziej kolorowej wsi w Małopolsce.

 • Kiedy kończy się dzieciństwo

  Kiedy się kończy dzieciństwo? Gdy masz sześć, siedem lat? Dziesięć? Gdy pierwszy raz wychodzisz sam z domu? Gdy choćby przez chwilę jesteś zdany tylko na siebie? Sprawdzał to Tomasz Michniewicz, autor książki "Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata".

 • Barbie: Lalka, której nikt nie chciał

  ...więcej niż brunetek.(...) Następczyni tekturowych wycinanek Na początku lat 50. w sklepach można było znaleźć różne papierowe lalki - najpopularniejsze były zwierzęta, dzieci, bobasy, całe rodziny...

 • Papierowe dekoracje ślubne i weselne - hit na sezon 2013

  W naszej polskiej tradycji dekoratorskiej da się zauważyć, że wykorzystywanie papierowych kwiatów, a zwłaszcza wycinanek, jest trendy nie tylko w dekoracjach ślubnych. Coraz częściej są one używane przez projektantów we wzornictwie, w sztuce. Ale przecież to nasza Jagusia z "Chłopów" jest absolutną prekursorką papierowych ozdób weselnych. Przypomnijmy scenę, gdy przygotowuje się ona do własnego...

 • Czy mój sześciolatek może pójść do szkoły?

  Niedługo rodzice będą musieli zdecydować, gdzie zapisać dziecko – do zerówki czy do pierwszej klasy. Warto wcześniej sprawdzić, czy maluch jest już gotowy, by zasiąść w szkolnej ławce.

 • Drugie życie dziewczyn z korporacji

  Rano biegną do biura, wpadają w tryby korporacyjnej machiny, ale wieczorami stają się artystkami z krwi i kości. Udowodniły, że praca w dużej firmie nie musi oznaczać podporządkowania jej całego życia.