• Informacje na temat:

  bostońskie

Przepisy na temat: bostońskie
Artykuły na temat: bostońskie
 • Bostonka: Choroba brudnych rąk

  Wbrew pozorom, za rozwój choroby nie odpowiada wirus bostoński. Etymologia nazwy pochodzi od miasta Boston w Stanach Zjednoczonych, gdzie po raz pierwszy rozpoznano chorobę. Jest mylona z ospą wietrzną ze względu na pojawiającą się wysypkę, jednak wywołuje ją zupełnie inny wirus.

 • Epidemia w żłobkach i przedszkolach. Chorobę można pomylić z ospą

  ​Jesień to czas, gdy w żłobkach i przedszkolach rozpoczyna się sezon na różnorodne infekcje wirusowe. Jedną z najpowszechniejszych jest choroba bostońska, zwana bostonką. Ze względu na występującą przy niej wysypkę jest często mylona z ospą wietrzną. Jak zatem rozpoznać i leczyć bostonkę?

 • Park nad oceanem

  ...na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań. Właśnie tu bowiem w 1770 roku doszło do bostońskiej masakry, podczas której brytyjscy żołnierze zabili pięciu kolonistów, co przyspieszyło rewolucję(...) sztuki Stare amerykańskie muzea wyglądają jak antyczne świątynie. Bostońskie Muzeum Sztuk Pięknych również. Jeden z najważniejszych zbiorów sztuki w USA chwali się ogromną kolekcją arcydzieł...

 • ​Strrraszna historia

  "Strrraszna historia" to seria, która sprawia, że nauka historii przestaje być nudna. Najważniejsze wydarzenia przedstawia w zabawny, czasami bardzo dosłowny sposób, ale za to bez zadęcia i patosu często spotykanych w szkole i podręcznikach. W tych książkach najstraszniejsze fakty stają się bardziej oswojone, a szczegółowe informacje i ciekawostki łatwiejsze do zapamiętania dla młodych czytelników.

 • Gin Basil Smash

  .... Przygotowanie Koktajl shake’ujemy, ale w tym wypadku nie polecam shakera bostońskiego, lecz tin-tin, który ma dwa stalowe kubki. Przygotowując Gin Basil Smash w dwóch metalowych naczyniach, uzyskamy znacznie...

 • Więcej zieleni w biurach, mniej chorób

  Wypełnienie miejsca pracy roślinami może pomóc w walce z chorobami i zmniejszyć poziom stresu, donoszą naukowcy. Otaczanie się roślinami to prosty sposób na wprowadzenie pozytywnych zmian w przestrzeni biurowej.

 • Czy grozi ci zawał? Prosty test może to ocenić

  ...szybciej) niż skomplikowane testy medyczne - wynika z badania przeprowadzonego w bostońskiej School of Public Health przez zespół badaczy pod kierunkiem Justina Yanga. W badaniu, którego wyniki...

 • Szkodliwe mity: Wlew witaminą C

  Dożylne podanie kwasu askorbinowego ma niszczyć każdy rodzaj guza nowotworowego. Czy taka uniwersalna terapia naprawdę działa?

 • Moc naturalnej pielęgnacji w perfumeriach Sephora

  Choć marka Fresh istnieje już kilka ładnych lat, w Polsce jest nowością. Swój debiut w naszym kraju miała na Sephora Trend Report, a już od 1 kwietnia ich produkty można znaleźć na półkach w perfumerii. Dlaczego kosmetyki bostońskiej marki z wieloletnią tradycją budzą tak wielkie zainteresowanie? Naturalność w modzie Do niedawna rzadko kiedy patrzyłyśmy na składy kosmetyków, które lądowały...

 • Kontrolowany oddech - medytacja dla niecierpliwych

  Oddech to medytacja dla ludzi, którzy nie mogą medytować - przekonuje psycholog Belisa Vranich. Eksperci podkreślają, że czynność tak prosta i naturalna jak oddech ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie i kondycję psychiczną.

Zdjęcia na temat: bostońskie
Wideo na temat: bostońskie
 • Gwiazda odwiedziła dzieci w Shriners Hospital

  Jennifer Lawrence odwiedziła dzieci w szpitalu w Montrealu. Aktorka w przerwie nagraniowej do filmu "X-Men: Apocalypse" znalazła chwilę dla małych pacjentów. Gwiazda pojawiła się w Shriners Hospital, a zdjęciami z wizyty pochwaliła się na Instagramie. Podobną akcję na początku sierpnia zainicjowały bohaterki żeńskiej wersji filmu "Ghostbusters”. Ekipa pogromczyń duchów w pełnym rynsztunku odwiedziła pacjentów jednego z bostońskich szpitali. (Źródło: Cover Video/x-news)